top of page

ABOUT

PAWEŁ TOTORO ADAMIEC (1982)

 

Architekt krajobrazu, artysta wizualny, fotograf, charakteryzator, mistrz florystyki. Wykładowca architektury krajobrazu KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Opiekun kierunku florystyka w SPPSS w Lublinie.

 

Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu „Weekend z florystyką”. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz katalogu polskiego wzornictwa Polish Design. Reprezentant Polski na EXPO 2021 w Dubaju w ramach „Creative by Nature - Dorota Koziara”.

Autor projektów aktywizujących, włączających w działania kreatywne różne grupy wiekowe i społeczne. Twórca wielkoformatowych instalacji artystycznych sytuowanych w przestrzeniach publicznych miast. W swoich działaniach bazuje na zasadzie zero waste, tworząc prace z materiałów odpadowych. Podejmowaną aktywność twórczą definiuje jako kreatywny upcykling.

Na potrzeby sesji zdjęciowych, samodzielnie wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i mieszane techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W pracach ukazuje zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar prac oraz dowolność ich interpretacji.

Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące postrzegania i estetyzacji przestrzeni publicznych.

 

KONTAKT: adamiec.totoro@gmail.com

www.facebook.com/Totoro.Adamiec

www.youtube.com/user/paweladamiec

www.instagram.com/paweladamiec.pl

 

 

bottom of page